Dobre przedszkole

Jak wybrać dobre przedszkole?

Rodzice coraz częściej dostrzegają duży potencjał edukacyjny i rozwojowy przy wyborze przedszkola niepublicznego. Taka placówka z solidną, doświadczoną kadrą wpływa pozytywnie na osobowość najmłodszych, umożliwia odkrycie wrodzonych talentów, zapewnia pełne bezpieczeństwo pobytu w czasie pracy rodzica. Jak wybrać dobre przedszkole Bielsko? Czym się kierować podczas rekrutacji? Czy warto zdecydować się na udział w dniach otwartych lub przeprowadzić rozmowy z dyrekcją?

Dlaczego warto przejrzeć profesjonalnie program przedszkola?

„PROMYCZEK”- przedszkole Bielsko zapisy prowadzi przez cały rok. Jednym z najważniejszych elementów oceny placówki to długoterminowy program nauczania. Już od najmłodszych lat w dobrych przedszkolach wprowadza się zajęcia z języka obcego, co dla wielu dzieci okazuje się szansą na rozwinięcie naturalnych talentów. Kolejny element do oceny przedszkola to liczebność grup. Dziecko w małej grupie przedszkolnej nie jest nigdy anonimowe.

Jaką infrastrukturą może pochwalić się dobre przedszkole?

Przedszkole niepubliczne „PROMYCZEK” posiada własne dwa place zabaw, organizuje wyjścia do Banialuki, prowadzi wywiady z różnymi zawodami, ekspertami w swoich dziedzinach, żeby zarazić dzieci pewnymi pasjami. Młody umysł mocno chłonie inspiracje, więc nasze przedszkole planuje aktywności pobudzające, kreatywne. „PROMYCZEK” Przedszkole Bielsko – Biała realizuje program MEiN oraz własne, autorskie pomysły edukacyjne.

Jak wybrać przedszkole – podsumowanie najważniejszych elementów- Przedszkole Bielsko rekrutacja

kwalifikacje kadry – im bogatsze, tym lepiej dla podopiecznych i samych rodziców,

łatwość kontaktu z placówką i rekomendacje od dotychczasowych rodziców,

lokalizacja przekładająca się na łatwość dojazdu do placówki,

program zajęć podstawowych i dodatkowych z uwzględnieniem języków obcych,

praca w małych grupach, czy większych,

infrastruktura             przedszkola, dostęp do placu zabaw, zabawek, innych atrakcji,

czy przedszkole spełnia standardy bezpieczeństwa.